Księgowa radzi

Księgowa radzi

W dzisiejszych czasach ciężko jest wybrać biuro rachunkowe. Dużo zależy od tego co dana firma oferuje i czy posiada odpowiednie kwalifikacje. Obecnie najdrobniejszy szczegół ma znaczenie. Zaczynając od filiżanki kawy jakie firma podaje na spotkaniu do oceny umiejętności i podejścia do klienta. Nikt nie chce powierzać swoich pieniędzy firmie która nie budzie jego zaufania. Warto się zastanowić jak wybrać biuro rachunkowe.

Dobra księgowa to taka która wysłucha i pomoże. Z przykrością muszę stwierdzić że takich na rynku jest coraz mniej. Dziś format korporacyjny i fałszywy profesjonalizm dopadł wszystkich. Nie każdy jednak rozumie że małe biura rachunkowe traktują swoich klientów zupełnie inaczej niż te średnie i duże.

Wybierając biuro rachunkowe możesz zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze sprawdź czy dane biuro jest w posiadaniu dokumentu Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów. Jest to elementarny dokumentu który informuje o legalności działań biura. Drugim niezbędnym elementem jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czyli mówiąc zwyczajnie to znane wszystkim OC. Takie ubezpieczenie to dla klienta gwarancja że w razie przykrości nie poniesie żadnych dużych kosztów. To bardzo cenne bowiem mimo zatrudnienia biura rachunkowego za błędy w rozliczeniu odpowiada podatnik a nie biuro.

Poza kwestiami biznesowymi istotne jest to aby biuro traktowało indywidualnie każdego klienta. Dobra księgowa rozumie kto jest jej klientem i jakie problemy dany przedsiębiorca posiada. Księgowość nie powinna być wykonywana maszynowo. Podstawą sprawnie działającej współpracy jest prawidłowa relacja której nie da się zbudować od tak.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 04.08.2017 17:45:48)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 05.01.2018 18:19:27)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz