Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – co to ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir należy rozpocząć od tego, że można ją spotykać pod rozlicznymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodzaju roślin cytrusowych – jestniezwykle cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki typu kaffir są ciągłym pierwiastkiem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest szalenie aromatyczna i wielce orzeźwiająca, zaś kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczyłagodnie potrzeć liść, aby poczuć żywy zapach. Świeże liście limonki kaffir podtrzymują swoją świeżość przechowywane w chłodziarce przez przynajmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wtrącić, że wonne liście kafiru są zbyt sztywne, aby zużywać je w zwykłej formie – z reguły dołącza się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele orientalnych wzorów wręcz żąda tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można przygotować i gdzie dodać liście kaffiru?

Zdołamy zdziałać: różne zupy np. Tom Yum, mieszane strawy smażone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie pokrewnej do zastosowania naszych rodzimych liści laurowych. Jest dozwolone potrawy przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie suszonych liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Ciekawym projektem jest również zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej techniki smażenia na mocno rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł mocno w niej kaffir liście.

Gdzie można nabyć kaffir?

Jeszcze niedawno zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej dzisiaj każdy zdoła to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest choćby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 20.08.2019 05:51:42)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz