Sprężarka śrubowa

Sprężarka śrubowa

Nabywając kompresory do warsztatu samochodowego najważniejszą cechą jedyną w swoim rodzaju tych urządzeń jest ich pojemność. Wszystko zależy tak rzeczywiście jak zazwyczaj będzie wykorzystany tego rodzaju kompresor. Jeśli będzie w bardzo wielu przypadkach to pojemność musi być duża jednakże w wypadku gdy będzie na przykład zasilał tylko i wyłącznie jeden pistolet z kluczem to pojemność ma możliwość być stosunkowo mniejsza. Jednakże niezależnie od tego jaką pojemność będziesz potrzebował to musisz zastanowić się jeszcze nad inna sprawą. Powinnaś wiedzieć jaki kompresor tak rzeczywiście jest Ci potrzebny.

Kompresor śrubowy odróżnia się powstawaniem bardzo wysokiego ciśnienia dzięki zmniejszeniu się powierzchni pośród otworami ssawczymi a otworami tłocznymi. Sprawność tego rodzaju zależy od maksymalnej szczelności pośród śrubami. Kompresor śrubowy zwykle jest mniejszy od podobnych rozwiązań opartych na innych rodzajach kompresorów. Inną wielką zaletą tego rodzaju kompresorów to bardzo niewielkie wibracje powstające w trakcie uruchamiania kompresora.

Innym rodzajem kompresorów jest kompresor tłokowy. Kompresor tłokowy jest stosunkowo zwykły w osobistej konstrukcji i w bardzo wielu sytuacjach zasysają powietrze o niższym ciśnieniu niż temperatura otoczenia. Wykorzystanie kompresorów jest bardzo różne i stosowane są głównie w zadaniach wymagających znacznego podniesienia ciśnienia, gęstości czy też temperatury czynnika gazowego. Wykorzystanie kompresorów jest bardzo różne a jednym z nich jest filtracja powietrza. Bardzo istotne jest to aby używać kompresory tłokowe i kompresory śrubowe tylko i wyłącznie najwyższej jakości. Dzięki temu przenigdy was nie zawiodą a wasze instalacje będą za każdym razem sprawne i będą działały na najwyższym poziomie. Filtracja powietrza to zadanie odpowiedzialne i wymaga rzeczywiście sporej mocy o ile chodzi o kompresory tłokowe. Na 100% zastosowań sprężarek zarówno tłokowych jak i śrubowych jest o wiele więcej i na 100% każdy zainteresowany takim sprzętem wie jakie są zastosowania, do których warto użyć kompresory


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 19 (ostatnio: 16.08.2019 00:59:33)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 28.11.2017 22:16:20)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz