Zasilacze led

Zasilacze led

Do oświetlenia wnętrz coraz to chętniej używane są wysokowydajne źródła światła, których bazowym podzespołem są diody elektroluminescencyjne (LED). Jest to złączone z ich energooszczędnością, a także z trwałością wyliczaną w dziesiątkach tysięcy godzin trwałej roboty. Szablonowe źródła światła, tj. żarówki oraz świetlówki, wypadają w konfrontacji z LED nadzwyczaj blado.

Na ogół wykorzystywane są tzw. żarówki LED. Są to zamienniki żarowych źródeł światła, w których bańce, w zamian rozpalonego do białości drucika, wyszukamy diody elektroluminescencyjne. Technologie utworzenia są bardzo różnorodne. W najprostszym przypadku żarówka LED zawiera kilkanaście – kilkadziesiąt diod, umieszczonych pod różnorodnym kątem, tak aby równomiernie świeciły we wszystki strony. Innym wariantem konstrukcyjnym jest zlokalizowanie kilku LED sporej mocy na spodzie żarówki oraz wycelowanie ich światła w stronę rozpraszającego stożka czy innej, obrotowej bryłki.

Ciekawymi źródłami światła są zasilacz led. Taśma taka to sprężysta, nierozciągliwa wstęga z tworzywa sztucznego, z naniesionym szablonem ścieżek oraz osadzonymi do niej diodami świecącymi. Użytkowane są także diody wytwarzające światło białe, jak i moduły RGB. Te ostatnie zapewniają pozyskanie interesujących rezultatów świetlnych, dzięki zaprojektowanym planowo dla nich regulatorom.

Prócz skomplikowanych sterowników RGB, stosowane są także łatwe zasilacze LED. Są to urządzenia impulsowe, z reguły o niewielkiej wadze oraz wymiarach, lecz o wielce znacznej sprawności. Czyni to, iż nie grzeją się przesadnie, co jest ich dodatkową wartością jeżelisz szukasz oświetlenie led to najlepiej zrobisz jak wejdziesz na strone internetową feniks-led.pl


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 23 (ostatnio: 05.06.2019 05:49:43)
  • yahoo: 15 (ostatnio: 16.02.2018 18:59:51)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz